מכונית חשמלית ? רק בסוויצ'אפ !  פורטל המכוניות החשמליות המוביל בישראל, המאפשר להתעדכן בכל החדשות מעולם הרכב החשמלי, להשוות מחירים של מכוניות חשמליות ולהזמין נסיעת מבחן במכונית החשמלית.

 
 

06.10.2010

מיצובישי: החשמלית תהיה זולה יותר

מבין כל המכוניות החשמליות שעתידות לצאת, צפויה הI-MIEV להיות בין הראשונות בייצר סדרתי. בעוד כשנה (בתחילת 2011 ליתר דיוק) צפויה הוזלת המחירים משמעותית לרכב החשמלי הזה! הזדמנות גדולה לקונים העתידיים.

מבין כל המכוניות החשמליות שעתידות לצאת, צפויה הI-MIEV  להיות בין הראשונות בייצור סדרתי. בעוד כשנה (בתחילת 2012 ליתר דיוק) צפויה הוזלת המחירים משמעותית לרכב החשמלי הזה! הזדמנות גדולה לקונים העתידיים.

מיצובישי מודיעה לנו שהמחיר יהיה זול ונוח לכל רוכש .הרכב חשמלי זה יוזל בלא פחות מ-30%, כבר בשנה הבאה. כך מדווחים לנו מעיתון היפני ניקיי..

לפי הדוויחים שאנו מקבלים ממצובישי תגדל כמות הייצור של המכוניות החשמלית לכ70,000 יחידות ותאפשר הוזלה משמעותית בעלויות הייצור.
המחיר של הi-MiEV  , צפוי להיות כ2,000,000 יין , כלומר 84,000 ש"ח!!  לעומת המחיר הנוכחי שהוא כ126,000 ש"ח.

למיצובישי יש הסכם שיתוף פעולה עם PSA הצרפתי על פי ההסכם מיצובישי תייצר עבורם את המכונית איי-מיאב רק עם שינויים קלים בעיצוב.

חברת מיצובישי מוסרת לנו כי המחיר יהיה זול מאוד אך יקח זמן עד שיעד זה יושג. כפי שנמסר מפי מיצובישי שהמכונית איי-מיאב, שכבר ביקרה בישראל(בתערוכת אוטומוטור האחרונה), תגיע כבר ב2011 אך מחירה עדיין לא ידוע. כל מה שנשאר לנו לעשות זה להמתין למכונית החשמלית המרתקת הזאת התפלל שמחירה יהיה זול ככל האפשר.

נהיגת התרשמות על הi-MiEV  המכונית החשמלית של מיצובישי.

המכונית הקטנה והמיוחדת במינה מגיעה לישראל לנסיעת מבחן לפני הפריצה
 

כשמדברים על רכבים חשמליים תחילה חושבים על רנו ושי אגסי שמיזמו הוא בניית תשתית לרכבים חשמליים.  אך כנראה שדווקא מיצובישי תיהיה הפריצה הראשונה בישראל של רכבים 100% חשמליים. המכונית הקטנה שלהם , i-MiEV  , קרוב לוודאי תהיה הראשונה בישראל. לאחר שהוצגה באוטומוטור ונחשפה לפי המונים, אנשי כלמוביל כבר מדברים על מכירות המיצובישי הקטנה כבר מחודשים ראשונים בשנת 2011. ככל הנראה הוא מקדימים את שי אגסי ורנו. אנחנו כבר נראה בהמשך..

פגישה עם המכונית החשמלית i-MiEV

המיצובישי החשמלית הקטנה הגיעה לגני התערוכה ועשתה רעש גדול במיוחד. מכונית 100 אחוז חשמלית ללא זיהום אויר וחיסכון גדול .דבר שנשמע כחלום . אחרי נסיעה קצרה במכונית כבר אפשר להבין שהחלום מתגשם מול עיניינו, אומנם זה לא היה בכביש הפתוח אך בהחלט אפשר להבין שמדובר במכונית מהפכנית.  המכונית החשמלית המרהיבה, מעוצבת בצבעי אדום ולבן של מיצובישי(יש גם צבעים נוספים), ואיטוריה הבולטים כך שלא נוכל לפספס  אותה גם ממרחקים. לעומת זאת העיצוב הפנימי הוא פשוט למדי.

במכונית החשמילת הקטנה הזו פועם מנוע אחורי , מנוע חשמלי, שעוצמתו היא: 47 קילוואט, שזה בעצם 64 כוחות סוס ו18.4 קג"מ(קילוגרם למטר בשניה) בלציחת דוושא, מה שאומר שהמכונית זריזה ומעיצה מצויין. לאחר בדיקת המהירות ניתן לרשום בקלות מהירות של 130 קמ"ש. בנסיעה בסביבה עירונית אפשר לשמוע את מחשבותינו ואת צלילי הבלם ורוב שמכונית זו שקטה. בחציית ה50 קמ"ש ומעלה כבר רעשי הרוח והכביש מתגברים אך עדיין נהנים משקט שלא היה לנו במכוניות הבנזין.
 

המכונית היפנית הקטנה קלה מאוד לתפעול ולנהיגה, אך לא מדובר בחוויה של מכונית ספורט. אם כי ההנעה היא אחורית כל מאוד לנהוג ואיכות הבלימה חזקה ואיכותית. בעת נסיעת המכונית מגרישים את תחושת הביטחון, אם כי בתחילת הנסיעה מרגישים רעד קל. מיצובישי טוענים שטווח הנסיעה הוא 160 ק"מ בין טעינה לטעינה וזה כמובן תלוי בין נהג לנהג ונסיעתו.

מחירי המכונית החשמלית של מיצובישי

התעלומה הפיננסית של עלויות המכוניות החשמליות עוד לא פתורה סופית, אך מיצובישי מדווחת לנו על מחירים מציאותיים ברבה יותר וזאת גם בזכות מדינת ישראל שהורידה את העלויות המס על הרכבים החשמליים. מכונית זו עולה ביפן בסביבות 125,000 ש"ח, זה אומר שאצלנו, למרות שעוד לא יודעים מה יהיה המכיר לאירופה וישראל, המחיר צריך לנוע בין 130,000-140,000 ש"ח. בכל מקרה שהוא אם נצרף את הסמארט החשמלית(שהיא תגיע אלינו ב2011-2012 ( בלי הרבה רעש מסביב ) שהמחיר שלה הוא זול הרבה יותר), רנו , פיגו , טסלה , שברולט ב.מ.וו ועוד... אנחנו בישראל בהחלט לקראת מהפכה חשמלית. לתשומת לבכם!

"מרצדס מציגה: הסמארט החשמלית"
"יצרני הרכב מצהירים: עד 5 שנים הכבישים מלאים ברכבים חשמליים"

בחר בחברה:


 • אאודי
 • אופל
 • אינפיניטי
 • ב.מ.וו
 • הונדה
 • טויוטה
 • טסלה
 • לקסוס
 • מזדה
 • מיצובישי
 • מרצדס
 • ניסאן
 • פורד
 • פיג'ו
 • רנו
 • שברולט