מכונית חשמלית ? רק בסוויצ'אפ !  פורטל המכוניות החשמליות המוביל בישראל, המאפשר להתעדכן בכל החדשות מעולם הרכב החשמלי, להשוות מחירים של מכוניות חשמליות ולהזמין נסיעת מבחן במכונית החשמלית.

 
 

שאלות ותשובות

כמה זמן צריך להטעין את סוללת הרכב החשמלי?

כל מכונית חשמלית, בהתאם ליצרן ולסוג דורשת זמן טעינה שונה של סוללת הרכב.
כך למשל ברנו פלואנס החשמלית נדרשת טעינה של 4-6 שעות. לעומת זאת בפורד פוקוס החשמלית נאמר שתוך שעתיים הסוללה מלאה.

גם כאן מספרים לנו היצרנים על שיפור הולך ומתמיד בזמן מילוי הסוללה של הרכב החשמלי, מה שעם הזמן יהפוך את השימוש במכוניות חשמליות לנוח, זמין ומשתלם במיוחד.

מה טווח הנסיעה של הרכב החשמלי?

טווח הנסיעה בין טעינה לטעינה ברכב חשמלי עומד בממוצע על 160 ק"מ, וניתן גם למצוא מכוניות חשמליות חזקות יותר שמחזיקות עד כ220 ק"מ (בממוצע). עם הזמן היצרנים מפתחים סוללות עמידות יותר ועל ידי זאת מצליחים להגדיל את טווחי הנסיעה. מי שזה עוד לא מספיק לו מוזמן לחכות עוד קצת, זה יגיע אם נרצה ואם לא, ובעתיד הלא רחוק בכלל.

מה קורה לגבי פליטת הקרינה האלקטרומגנטית ברכב חשמלי?

כמובן שיש פליטה של קרינה אלקטרומגנטית ברכב חשמלי. כמו גם בכל מוצר או מכונה המוליכים זרם, וגם רכב שהוא לא חשמלי פולט את הקרינה הזו.
מחקר שערכו בחברת "בטר פלייס" על המכוניות החשמליות עצמן, גילו שהפליטה קיימת אך קטנה ולא מסוכנת כלל, וכי ברכב המונע על בנזין קרינה זו גדולה יותר מאשר ברכב החשמלי. אין כל סיבה לדאגה במקרה זה. מי שחושש מוזמן לשאול את סוכנויות הרכב לפני קנייתו לגבי רמת הקרינה (נמדד במיליגאוס - 4-3000 מיליגאוס זו המידה המותרת ביחס לזמן החשיפה).

כמה ידידותי הרכב החשמלי לסביבה?

רוב זיהום האוויר נגרם עקב הגזים המזהמים הנפלטים מכוניות. הסיכון בכך נובע בעיקר משום שפליטת הגזים מתבצעת למעשה בגובה של בני האדם ולכן זה ישר מגיע לקנה הנשימה שלנו. על אף שחל שיפור משמעותי מאוד בפליטת הגזים במכוניות חדשות זהו עדיין המזהם מספר אחת.

למכונית החשמלית יש 0 אחוז פליטה(!), מה שיכול לשפר את איכות חיינו בצורה משמעותית ומומחים אף טוענים שתוחלת החיים של בני האדם תעלה עקב שימוש במכוניות חשמליות ומניעת הפליטה של הרכבים המונעים בגז, הקיימים היום.

ביטוח לרכב חשמלי?

כבר היום חברות הביטוח מציעות מסלולי ביטוח לרכב חשמלי. חברות כמו מגדל וAIG יבטחו כל רכב חשמלי.
עלות הביטוח זולה בכ-25 אחוז מביטוח של הרכב אשר מונע על בנזין. הסיבה לכך היא כי הרכב החשמלי זול יותר לתיקון ויותר עמיד בפני תקלות.

איפה אפשר לתקן רכב חשמלי?

כל המוסכים המורשים מכשירים את עובדיהם על טיפול ברכב חשמלי וכבר היום, מוסכי רנו יטפלו בכל בעיה ברכב החשמלי שלך. כמן כן,ישנם גם מוסכים נוספים ברכבי הארץ שנותנים שירותי תיקונים לרכב חשמלי.
אתם מוזמנים להתקשר למוסך שלכם ולשאול אותו על תיקון תקלות של מכונית חשמלית ולוודא שאכן יש מענה בנושא.

האם לרכב החשמלי יש תקלות?

גם לרכב חשמלי יש תקלות כמו לכל מוצר שנשתמש בו זמן רב.יחד עם זאת, חשוב לזכור כי מנוע חשמלי הוא פשוט בהרבה ממנוע בנזין ולכן כמות התקלות ברכב חשמלי קטנות בהרבה מרכב המונע על בנזין. כמו כן הטיפולים זולים משמעותית במכונית החשמלית.

כמה עולה רכב חשמלי?

עלותו של הרכב החשמלי יקרה יחסית אך בישראל ישנה הנחה משמעותית ממס, בסך של 75% על ייבוא רכבים חשמליים, כך שאנחנו נוכל לרכוש רכב חשמלי במחיר של כ-100,000 ש"ח ואף פחות.
המכונית של רנו נמכרת ב126,000 ש"ח נכון ל11.2011, והיא נמכרת ללא הסוללה, שאותה מקבלים מחברת התשתית "בטר פלייס". פורד פרסמו את מחיר הפורס פוקוס השחמלית והוא עומד על 178,000 ש"ח כולל רכישת הסוללה.
יצרניות רכב נוספות מצהירות על מספר דגמים של מכוניות חשמליות שסכומיהן לא יעלו  מ- 80,000 ש"ח.

אילו רכבים חשמליים יש בישראל?

נכון לנובמבר 2011 ישנה בישראל מכונית חשמלית אחת בלבד אשר פועלת על מנוע שהוא 100% חשמלי. מכונית חשמלית זו היא מתוצרת רנו והדגם נקרא: רנו פלואנס זד.אי (מגיעה במספר צבעים). הרכב הגיע לישראל כבר באוגוסט 2011. רכבים חשמליים נוספים של פורד, הונדה, סטלה ופולקסוואגן עתידות להגיע גם הן בקרוב.

כמה עולה מנוי טעינה לרכב חשמלי?

תשתית הטעינה לרכב חשמלי עוד בתחילת דרכה, לכן המחירים כיום יחסית "גבוהים" אם כי דלק עדיין יקר יותר ומחירו ממשיך לעלות ולתפוח מדי חודש.

עלות מנוי הטעינה מתחלק לכמה חבילות מנוי שהחבילה כוללת בתוכה:

1. תקציב קילומטרים שנתי (תלוי בחבילה).

2. בניית עמדת טעינה לרכב החשמלי שלך בביתך.

3. אפשרות לטעון את הרכב החשמלי בכל עמדת טעינה בישראל.

4. אפשרות החלפת סוללה לרכב החשמלי ללא הגבלה.

5. שירותי דרך וחילוץ ללא עלות.

6. מערכת מחשוב חכמה לרכב החשמלי.

7. שירות תמיכה טלפוני בכל שעות היום.

מחירי חבילות המנויים לרכב החשמלי שלך:

1. עד 20,000 ק"מ בשנה - בעלות של 1090 ש"ח לחודש.

2. עד 23.000 ק"מ בשנה - בעלות של 1300 ש"ח לחודש.

3. עד 26,000 ק"מ בשנה - בעלות של 1470 ש"ח לחודש (פלוס התקנה של עמדת טעינה נוספת).

4. עד 30,000 ק"מ בשנה - בעלות של 1600 ש"ח לחודש (כולל עמדת טעינה נוספת).

5. עד 35,000 ק"מ בשנה - בעלות של 1850 ש"ח לחודש (כולל עמדת טעינה נוספת).

6. עד 40,000 ק"מ בשנה - בעלות של 2100 ש"ח לחודש (כולל עמדת טעינה נוספת).

ישנה חבילה נוספת המקנה מכונית חשמלית רנו פלואנס זד.אי אקספרשן , 25,000 ק"מ לשנה , 2 עמדות טעינה ואת השירותים הנוספים שמופיעות בשאר חבילות המנוי.

בחר בחברה:


 • אאודי
 • אופל
 • אינפיניטי
 • ב.מ.וו
 • הונדה
 • טויוטה
 • טסלה
 • לקסוס
 • מזדה
 • מיצובישי
 • מרצדס
 • ניסאן
 • פורד
 • פיג'ו
 • רנו
 • שברולט